Zbiórka koleżeńska dla Domu Samotnej Matki w Żarach

Już w listopadzie wpadł nam do głowy pomysł, żeby zorganizować świąteczną zbiórkę dla kobiet, które potrzebują innej pomocy i wsparcia, niż to które dajemy na naszych warsztatach. Chodziło nam o bardziej namacalną pomoc. Głównie z tego powodu, już kilka tygodni przed Świętami wybrałyśmy się w odwiedziny do Domu Samotnej Matki w Żarach, żeby zapytać jakie są najpilniejsze potrzeby podopiecznych i ich dzieci. Interesowało nas to jak dużo jest kobiet i dzieci i czego, poza schronieniem w ciężkim dla nich okresie życia, jeszcze potrzebują. Okazało się, że potrzeb jest dużo, a artykuły które są im niezbędne to między innymi mleko, kasze, makarony, garnki, kubki, patelnia i płyn do naczyń, który jest wręcz “towarem luksusowym”. Nie mogłyśmy tego, tak zostawić. Szybko ogłosiłyśmy “akcję kuchnia” na Facebooku. Nie wiedziałyśmy jaki będzie odzew i czy ktoś będzie chciał się do nas przyłączyć, ale wiecie co się okazało?

Że można się pięknie w szczytnym celu zmobilizować, że artykuły, które były potrzebne przyjeżdżały do nas z okolicznych wiosek, miasteczek, a nawet z Wrocławia i Poznania. Uzbierało się tego naprawdę bardzo dużo. Tak dużo, że do przewiezienia nie wystarczyło nam jedno auto i tu znowu, okazało się, że nasze Elfy spisały się na medal, bo bus z kierowcą też się znalazł. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować pracownikom firmy Multimon Polska oraz właścicielowi, który pomógł nam w organizacji transportu.

Nie wiemy jak mamy Wam wszystkim dziękować za okazaną pomoc, za błyskawiczną reakcję na nasz pomysł oraz za wszystkie artykuły, które nam dostarczyliście. Życzymy Wam wszystkim, żeby dobro, którym się podzieliliście wróciło do Was ze zdwojoną mocą.

 

Dziękujemy ślicznie naszym przyjaciołom, znajomym, uczestniczkom naszych warsztatów, zaprzyjaźnionym organizacjom i każdemu kto dołożył swoją cegiełkę do tej cudownej akcji. Panie przebywające wraz z dziećmi w Domu Samotnej Matki były bardzo wzruszone i wdzięczne za wszystkie podarunki i artykuły, które przywieźliśmy. Mamy nadzieję, że dzięki temu ich Święta będą spokojniejsze i szczęśliwsze. Dziękujemy!

 

Relację z przekazania wszystkich darów można obejrzeć tutaj: https://www.telewizjazary.pl/wiadomosci/26436,paczki-dla-samotnych-matek

 

Please follow and like us: