Zakochane w Życiu II

Gdy ponad rok temu pracowałyśmy nad projektem „Zakochane w Życiu”, żadna z nas nie sądziła, że będzie to cudowny początek naszej działalności. Początek Fundacji „Bliżej Kobiet”. Nasze autorskie warsztaty spotkały się z tak ciepłym przyjęciem, że szybko zrodził się pomysł na kontynuację. Rok minął nie wiadomo kiedy i tak oto w sobotę 15 lutego, spotkałyśmy się ponownie. Tym razem w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uczestniczki pierwszej edycji nie zawiodły nas i z uśmiechem przekraczały progi czytelni, pojawiły się też nowe panie, które o naszej działalności dowiadują się z lokalnych mediów oraz z naszego profilu na Facebooku.

Głównym celem naszych warsztatów było poznanie metod i sposobów na odkrycie swoich mocnych stron. Z doświadczenia wiemy, że świadomość swoich zasobów, którymi niewątpliwie są mocne strony, sprawia, że czujemy się pewniejsze siebie, że wiemy w jakich dziedzinach możemy się realizować oraz w jakich innych obszarach możemy jeszcze je wykorzystać. Panie zgodnie stwierdziły, że odkrywanie swoich mocnych stron może być przyjemnością, że wiedza o tym w czym jesteśmy dobre, pozwala pomagać innym, a to daje największą satysfakcję. W trakcie spotkania rozmawiałyśmy również o tym, jakie cechy naszej osobowości sprawiają, że czerpiemy więcej szczęścia i satysfakcji z życia. Było pięknie, energetycznie i bardzo inspirująco.

Dorota zrobiła paniom piękne portrety. Okazało się, że zdjęcia zrobione w roku ubiegłym, bardzo się podobały i mają swoje honorowe miejsca w domach, na półkach przy łóżku. Komplementom nie było końca, a radość była obustronna.

Nasze czterogodzinne spotkanie minęło bardzo szybko, w ciepłej i bezpiecznej atmosferze, pełnej kobiecego wsparcia i akceptacji.

Poniżej kilka opinii uczestniczek naszych warsztatów:

  • „Poznałam bardziej siebie samą, dziękuję”,
  • „Zyskałam nowe spojrzenie na temat codziennych problemów, teraz będę bardziej otwarta na ludzi”,
  • „Doceniam możliwość wypowiadanie swoich myśli i opinii”,
  • „Warsztaty były prowadzone bardzo profesjonalnie, przypomniały o naszym wartościowym życiu”,
  • „Młode dziewczyny, a takie rzeczowe w dziedzinie ŻYCIA”

 

Za pozytywne opinie i wiadomości, a przede wszystkim za uczestnictwo w naszych warsztatach, serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom. Dziękujemy bardzo również Agnieszce Lisowskiej, która przyjechała do nas ze Świdnicy po to, żeby jak rok temu, współtworzyć „Zakochane w Życiu”. Dziękujemy pani dyrektor Biblioteki za pomoc w organizacji spotkania, a pani Agnieszce z Kawiarenki za pyszne ciasto. To cudownie, że my, kobiety potrafimy wspólnie działać na rzecz mieszkanek naszego miasta i okolic.

Na koniec pozwolę sobie zacytować wiersz pani Jadwigi Rupiety, napisany specjalnie na tą okazję.

 

„Walentynki”

Uśmiech mam na obliczu,

bo dzisiaj temat „Zakochane w Życiu”

i nie bez racji zawdzięczamy to Fundacji.

Z przyjemnością przychodzę tu,

bo ja Was wszystkich „ajlawju”.

Z okazji WALENTYNEK się nie migam;

pozdrawiam pięknie: Rupieta Jadwiga.

 

 

Please follow and like us: